Kompanijos Boieng patentuota sistema apsaugo nuo sprogimo bangos

Šiomis dienomis kompanija Boieng patentavo naują išradimą, kuris pritaikytas naudoti kariuomenėje. Ir nors kompanija Boieng yra gerai žinoma kaip keleivinio oro transporto gamintoja, ji daug dirba ir gynybos bei krašto apsaugos srityse. Šis paskutinis jai suteiktas patentas būtent tai ir parodo.
Jungtinių Amerikos Valstijų patentų tarnyba visai neseniai išdavė patentą Boieng išradimui, kuris padeda apsaugoti objektus nuo sprogimo sukeltos smūgio bangos. Išradimo aprašyme nurodyta, kad sukurta nauja technologija elektromagnetinių bangų pagalba nuslopina karinių veiksmų sukeltą smūgio bangą. Paprastai tariant, ši technologija sukuria dirbtinį lauką, kuris yra pakankamai tvirtas, kad apsaugotų karines transporto priemones nuo karšto oro srovės.
Išradimo įgyvendinimo varianto iliustracija

Išradimo įgyvendinimo varianto iliustracija

Kaip veikia išradimas? Šis, dabar jau patento apsauga saugomas gaminys, gali užfiksuoti ir nustatyti neseniai įvykusio sprogimo vietą. Užfiksavus netoliese įvykusį sprogimą, transporto priemonėje esanti automatinė anti-smūgio bangų sistema automatiškai pradeda veikti ir apsaugo transporto priemonę nuo apsivertimo ar karšto oro. Patentuota sistema naudoja didelio intensyvumo lazerių impulsus, kurie nukreipiami į sprogimo vietą, t.y. į tą vietą iš kur ateina smūgio banga.
Šios technologijos lazeriniai impulsai jonizuoja orą, taip sukurdami specialų plazminį tinklą. Temperatūra ir tankumas šio tinklo yra pakankamai skirtingas nuo aplinkos oro ir todėl gali atspindėti, atmušti, o iš dalies ir sugerti ateinantį karšto oro srautą. Tokiu būdu transporto priemonė ir joje esantys keleiviai yra apsaugomi nuo netoliese įvykusio sprogimo pasekmių.
Išradimo įgyvendinimo varianto iliustracija

Išradimo įgyvendinimo varianto iliustracija

Paminėtina, kad ši technologija taip pat gali būti naudojama apsaugoti laivus, pastatus, oro transporto priemones. Vis tik, reikia turėti omenyje, kad naujas išradimas apsaugo tik šalia sprogimo esančius objektus, tačiau negali apsaugoti nuo tiesioginių smūgių.
Šio patento paraiškos procedūra USA patentų tarnyboje buvo pradėta prieš trejus metus, tačiau pats patentas buvo išduotas visai neseniai, atlikus visas reikalingas procedūras.

Nori patentuoti savo išradimą? Kreipkis, ir mes būtinai tau padėsime!