Integrated Optics – Pirmasis Pripažinimas

IAM padeda kompanijoms gauti naudos iš kuriamų technologijų ir efektyviai valdyti intelektinę nuosavybę. Pirmasis komercializavimo atvejis kompanijos istorijoje vyksta ypač sėkmingai – pristačius kliento “Integrated Optics” (IO) veiklą parodoje “Life Sciences Baltics”, ši kompanija buvo nominuota ir laimėjo trečiąją vietą technologinių startuolių kategorijoje. Taip pat kompanijos atstovams buvo įteiktas specialusis prizas – kelionė ir savaitės vizitas Acrono (JAV) technologijų akseleratoriuje, kurį įsteigė “Versli Lietuva”.

Vizito JAV metu Integrated Optics steigėjai turės galimybę išbandyti amerikietiškojo technologijų parko infrastruktūrą, susipažins su teikiamomis paslaugomis ir lengvatomis. Taip pat Acrono miesto vicemeras pažadėjo supažindinti IO atstovus su didelėmis kompanijomis, veikiančiomis polimerų kūrimo, saugumo ir biotechnologijų srityse.

Kas lėmė sėkmę?

Integrated Optics buvo nominuota ir apdovanota specialiuoju prizu. Bendrame 9-ių pradedančiųjų kompanijų konkurse IO skirta 2-oji vieta. Ir tai yra labai stebėtina, nes įmonė ne visiškai atitinka biotechnologijų startuolio sąvoką. Integrated Optics yra lazerių kompanija ir jos veikla siejasi su biotechnologijomis tuo, kad kai kurie kompanijos kuriami lazeriai bus taikomi biotechnologų instrumentuose.

Galima teigti, kad sėkmę šiuose apdovanojimuose lėmė tai, kad kompanija sukūrė ir patentuoja savas technologijas. Pradinė komanda sudaryta iš dviejų visapusiškų specialistų, kurie gali lengvai ir greitai įveikti pirmąjį vystymosi etapą. Taip pat komisijai svarbu pasirodė tai, kad IO steigėjai ne tik išmano lazerių konstrukciją ir sugeba taikyti inovacijas, mažinant lazerių savikainą ir tuo didinant jų naudojimo mąstą, bet ir žino pakankamai daug apie šių lazerių taikymus, rinkos struktūrą ir kelius pasiekti tikslines klientų grupes.

Integrated Optics prezentaciją atliko IAM kompanijos direktorius ir technologijų komercializavimo specialistas Evaldas Pabrėža, o į techninius klausimus atsakyti padėjo IO technologijų direktorius Jonas Jonuška. Turinyje buvo atskleista būsimų produktų vizija, gamybinės technologijos privalumai, bandyta įvertinti patentuotų technologijų naudą ir galimybes uždirbti iš technologijų licencijavimo.

Siekiama tarptautinės plėtros

Nors pagrindiniu IO kompanijos tikslu yra produktų kūrimas ir gamybos pradžia, padedami IAM konsultantų IO steigėjai rūpinasi 5-erių metų kompanijos vizija. Neabejotina, kad norint veikti sėkmingai, kompanijai teks plėstis į kitas valstybes. Preliminariai mąstoma, kad JAV arba Jungtinė Karalystė galėtų tapti pirmosiomis valstybėmis, kuriose būtų steigiamos atstovybės.